Stadium Gym Race - informacje o wyścigu

Dołącz do wyścigu na największej siłowni na Świecie. Stadium Gym Race to wyścig w którym do pokonania masz 1200 schodów pod górę i drugie tyle w dół, a wszystko przeplatane minimum dwunastoma stacjami ćwiczeń. Stań na starcie i pokaż efekty swojej pracy na treningach. Czego możesz się spodziewać?

Wyścig nie będzie klasyczną imprezą gdzie staruje jedna masa uczestników. Zawodnicy będą wypuszczani na trasę kaskadowo co piętnaście sekund w co godzinnych seriach liczących sobie 150 osób. Każdy do pokonania będzie miał wspominane schody (góra/dół) oraz stacje ćwiczeń siłowych i sprawnościowych. Znajdą się tu między innymi: „spacer farmera”, przerzucanie opony, wyciąganie ciężaru na bloczku czy ostry podbieg po schodach z workiem piasku na plecach. Zadania będą dostosowane osobno dla Panów i Pań, a każda stacja będzie posiadać dwa do trzech stanowisk.

Do wyboru są dwa dystanse różniące się nie tylko odległością ale i ilością ćwiczeń:

  • Dystans GYM – czyli schody i 12 przeszkód o charakterze sprawnościowo-siłowym.
  • Dystans Race – coś dla osób, które chcą się naprawdę zmęczyć i walczyć o jak najlepszy czas.

Cały dystans będzie liczył ok. 2 km (GYM) i 4 km (RACE) ale nie daj się zwieść, jakość i intensywność wykonywanych zadań z pewnością doprowadzi Cię do „słodkiego bólu” na który czekasz 🙂 W pakiecie startowym poza numerem otrzymasz pamiątkową koszulkę. Natomiast na mecie będzie czekał wyjątkowy medal oraz solidny posiłek regeneracyjny.

Zawody startują od godziny 9:00 i poszczególne serie będą puszczane co godzinę aż do 14:00 (start ostatniej serii). Zbierz drużynę znajomych lub wystartuj indywidualnie aby pokazać co potrafisz. Trofea będzie można zdobyć w następujących kategoriach:

  • Najszybsze Kobiety i Mężczyźni, miejsca 1,2,3
  • Najszybsze drużyny (minimum 4 osoby), miejsca 1,2,3
  • Pierwsze trójki w kategoriach wiekowych.

Zapisy odbywają się na portalu Datasport